Poslušnosť
Cvičením poslušnosti vedieme šteňa k tomu, aby prijalo taký režim, ktorý bude v súlade s každodenným životom jeho ľudskej svorky - vašej rodiny. Tak isto ako učíme určitému chovaniu aj malé deti, tak šteňa musíme naučiť , kedy je váš čas spať, jesť, hrať sa, chodiť von a baviť sa.
Šteňa by malo spať v klietke kde bude mať svoj šteňací pelech. Tak tiež by si malo zvyknúť, že v obe, keď je doma zmätok, napríklad keď všetcia idú do práce, bude sa hrať samo v pohodlí a bezpečí svojho ohradeného kútika. Tam by malo ostať, keď ho musítenechať osamote. Aby si na to privyklo, mali by ste intervali postupne predlžovať. Šteňa je ako hlodavec, stále niečo hryzie a je mu to úplne jedno, či je to šnúra, topánka alebo noha stola. Ale keby prehrýzlo kábel od televízie, mohlo by ho to zabiť a spôsobený skrat môže vytvoriť požiar!!!
Ak ostane šteňa samo a ohryze opierku zo stoličky, po návrate mu poriande vynadáte. Lenže tím si spojíte váš príchod s trestom, nič viac. (O tom, že ohrýzalo stoličku, už totiž dávno nevie, a tak nechápe, za čo ho vlastne trestáte.)
Vo svojom kútiku by šteňa malo ostať i vtedy, keď je naopak dom plný ľudí, napríklad keď usporiadate večierok. Nebude sa pliecť hosťom pod nohami, nikto mu nebude dávať pamlsky, z ktorých by šteniatko bolelo bruško, a pri tom sa môže cítiť súčasťou spoločnosti a užívať si zábavu. Vy sa vtedy nemusíte starať, čo práve robí, a budete sa vedieť plno venovať hosťom. Takže z tímto riešením, aby malo šteniatko svoj ohradený kútik, bude mať prospech pre vás aj vaše šteňa.